Wednesday, May 30

Joy loo kirjutamisest


Laupäeval läksin Joy kevadkontserdile lugu kirjutama. Valgamaalase peatoimetaja ütles, et pööraksin tähelepanu uuele nurgale ja kirjutaksin näiteks ka sellest, mis lava taga toimub: milline näeb ettevalmistus ja tunded-mõtted enne lavale minekut. Minule see mõte sobis. Paljud artiklid olen püüdnud nii kirjutada (et lähen ka ise lava taha). Nii huvitav on just enne esinemisi "lava taha" piiluda, korralduse kohta küsida ning muidugi uurida, kuidas tullakse toime närviga.

Kontsert pidi algama 19.00, läksin tund aega varem kohale. Tahtsin loo kirjutada küll kontserdist, ent lähemalt ühest treenerist Ugisest ja kõige esimese asjaga proovisingi temaga jutule saada. Reedel veel kirjutasin talle ühe küsimusega seonduvalt, aga ta ei vastanud mulle, sest tal polnud aega. Alguses mõtlesin, et no mis keeles ma tegama räägin. Arvasin, et ta peaks olema Riiast pärit (tegelikult ainult õpib seal) ja ilmselt eesti keelt ei räägi. Hiljem sain aga teada, et räägib küll, aga vähe. Mõtlesin ruttu enda inglisekeelsed küsimused eestikeelseteks ümber.

Alguses ei olnud sellest mõtlemisest kasu, sest mulle tundus, et ta jooksis minu eest ära. Teate kui tobeda ja kurva mulje jätab, kui keegi, kellelt tahad mõningaid küsimusi küsida, jookseb lihtsalt eest ära. Noh, ta otseselt ei "jooksnud", aga keeras selja, kui mind nägi. :-) Ent uks jäi ette ja ta ei saanud minema. :-P No siis ei jäänud tal muud üle ja naeratas ning vabandas, et tal jube kiire praegu. Heh.

Jaa, ma tean, et kõik inimesed ei tahagi intervjuud anda ja pean sellega kindlasti hästi palju kokku puutuma. Lihtsalt, mulle ei meeldi, kui keegi mind kardab. Oi ei. Olen paljudega arutanud ka seda, et ma olen ajakirjaniku jaoks ehk liiga järelandlik. Või leebe. Ma lihtsalt ei suuda olla omakasupüüdlik selleks, et nüüd üks vastus saada. Ma ei tahaks kunagi ka midagi halba kirjutada, kuigi jah, ajakirjanik peab olema aus. Eks see on dilemma, millega pean tööd tegema. Maha istuma ja endaga asjad selgeks rääkima. Missugune kirjutaja ma siis olla tahan ja kuidas ennast tõestada. Tõestamise all pean silmas seda, et kuidas jääda samal ajal siiraks ajakirjanikuks, aga ausaks ka.

Olin kultuurimajas kuni kella 22.30ni. Pärast kontserti olid veidi pikemad intervjuud. Lõpuks rääkisin ka Ugise ja tema trennikaaslasega. Tal oli enne vist tõesti kiire, sest ta lubas, et pärast kontserti räägime ning nii ka läks. Pani seal riideid kokku, jooksis ühest kohast teise (treenerite lõbu) ja ma lihtsalt ootasin, rääkisin vahepeal natuke Triinuga juttu ja mõne teise treeneriga ka. Õhtul oli plaan ka Eurovisiooni vaadata, aga sellest oli mul lõpuks juba täiesti ükskõik. Tahtsin pigem küsimusi küsida, mitte ruttu koju minna. 

Huvitav eesti-, inglise- ja venekeelne intervjuu toimus meil. Küsisin küsimusi eesti keeles (vahepeal täiendasin mõnda sõna inglise keeles) ja Ugis vastas vene keeles. Küsimusi ei hakanud ma vene keeles küsima, sest ma polnud ennast ette valmistanud ja ei tahtnud grammatikaga pudistama hakata. Tema vastustega polnud aga probleeme. Oskan hetkel tõlkida paremini, kui rääkida. Ugis pakatas energiast (nagu räägitakse), oli hästi sõbralik ja humoorikas ning arvan, et sain päris head vastused. :-)

Õppisin enda jaoks taaskord palju ja alates sellest korrast hakkasin ennast ka analüüsima. Mis läks hästi/halvasti ja mida peaksin järgmine kord kindlasti paremini tegema. Arvan, et väikesed eesmärgi seadmised ja mõtete läbitöötlemine tuleb kasuks. Lihtsalt, enese mõtteski või nii.

Kui nüüd rääkida sellest, mis eile toimus, siis pärast eksamit (kohutav oli) sain enda Liisikesega kokku, kes nüüd suveks jälle Valka kolis (jesjes!) ja hiljem läksin Tankla kokkusaamisele, kus Siiri rääkis meile Tankla vabatahliku passi koostamisest. Vot. :-)

Üks kohutavamaid Latte'sid määrdunud tassiga @ Conspirator. Ma pole muidu suur kritiseerija, aga aina rohkem tekib neid põhjuseid, miks sinna mitte sööma enam minna.
 Liisi:"No pead niimodi tipa-tapa minema..."
 Mõtlesin, et tahan üle pika aja lihtsalt friikartuleid ja liha prantsuse moodi
Kott, mis paljudele silma on jäänud. Meil Valka tuli kunagi uus hiinakas ja sealt ostsingi. Ainult 15€ oli ja mõtlesin, et mul polegi sellist casual kotti.

4 comments:

  1. Mul on sama kott, aga sain selle 27euroga, oleksin pidanud ootama, oleks ka soodsamalt saanud:D

    ReplyDelete